Modelarze z pewnością nie mogą narzekać na brak farb dostępnych w ofercie producentów. Problemem jest obecnie raczej nadmiar różnych kolorów, które różne firmy oznaczają w odmienny sposób. Jeśli też masz problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru do pomalowania swojego modelu, zapoznaj się z opisem zestawów farb Hataka Hobby.

Hataka Hobby – powiew świeżości w branży farb modelarskich

Chodzi nie tylko o to, że farby tej firmy są bezwonne. Hataka Hobby proponuje farby sprzedawane w zestawach, dobranych ze względu na:

  • Siły zbrojne (np. Luftwaffe lub RAF)
  • Okres historyczny
  • Obszar, na którym walczył dany samolot

Hataka Hobby ma w swojej ofercie farby akrylowe przeznaczone do malowania samolotów z okresu drugiej wojny światowej. Znajdziesz też zestaw służący do malowania polskich samolotów okresu międzywojennego, a także zestaw dla miłośników lotnictwa z okresu wojny w Wietnamie i Zimnej wojny.

hataka-farby

Dzięki nim modelarz ma znacznie łatwiejsze zadanie – nie musi wyszukiwać w źródłach, na jaki kolor z palety RAL był malowany samolot, a następnie szukać tego koloru w ofercie sklepu.

Jeśli fascynuje Cię lotnictwo Luftwaffe w Afryce, po prostu kupujesz odpowiedni zestaw i masz pewność, że kolory będą dobrze dopasowane. Zestawy pozwalają na pomalowanie samolotów angielskich, amerykańskich, niemieckich i polskich, walczących na kilku frontach.

Dbałość o szczegóły

W przypadku niektórych samolotów trudno jest określić, jaki miały one rzeczywisty kolor. Hataka Hobby przykłada szczególnie dużo uwagi do tego, by oferować modelarzom farby, odwzorowujące rzeczywiste kolory. Odbywa się to na przykład dzięki analizie zdjęć i badaniu szczątków samolotów, co gwarantuje, że kolory są identyczne. W zestawie znajdują się farby do pomalowania górnej i dolnej części samolotu, a także jego wnętrza.

AS01

Farby do polskich samolotów są przykładem dokładnego opracowania kolorów i czytelnej instrukcji malowania.

AS01b

Firma oferuje także farby w osobnych opakowaniach, dlatego w przypadku, gdy skończy Ci się jeden kolor z zestawu, możesz go dokupić.

Można powiedzieć, że firma Hataka Hobby łączy zarówno pasję modelarską, jak i wiedzę historyczną i zamiłowanie do poszukiwania prawdy na temat oryginalnych kolorów samolotów. Polski producent ma bardzo duże doświadczenie, jeśli chodzi o produkowanie farb. Są one bezpieczne dla środowiska i można ich używać zarówno do aerografu, jak i do malowania za pomocą pędzla.

W ich ofercie znajdują się następujące zestawy:

HTK-AS08 „RAF w Afryce”

HTK-AS09 „USAF (Wojna w Wietnamie)”

HTK-AS06 – „Luftwaffe w Afryce”

HTK-AS07 – Lotnictwo RAF

HTK-AS02 – „Wczesne Luftwaffe”

HTK-AS03 – „Późne Luftwaffe”

HTK-AS04 – „Siły powietrzne USA”

HTK-AS05 – „Późne lata US Navy”

HTK-AS01 – „Polskie Siły Powietrzne”

Zestawy farb Hataka Hobby znajdziesz w sklepie Arma Hobby