TS-11 Iskra to samolot wyjątkowy w historii polskiego lotnictwa. Od pięćdziesięciu lat każdy pilot bojowy szkolił się na tym samolocie. Do tej pory jest on użytkowany przez jednostki szkolne i bojowe. Dla tego modelarzy bolał fakt, że nie było dobrego modelu na rynku. Arma Hobby wypuściła w zeszłym roku model żywiczny 1/48. Wczoraj ogłosiła miłą niespodziankę, nowy model plastikowy 1/72.

model plastikowy iskry 1/72

Modele Iskry dostępne na rynku

Stary model plastikowy, dostępny m.in. w ofercie firmy Mastercraft, jest niedokładny i trudny w montażu. Podobne cechy ma model żywiczny w skali 1/48 firmy Choroszy Modelbud. Arma Hobby wypuszczając model żywiczny ułatwiła życie modelarzom w większej skali 1/48. Oczekiwana żywiczna  reedycja w skali 1/72 szczęśliwie okazała się modelem plastikowym.

ramki iskry z plastiku

Zobacz stronę projektu TS-11 Iskra z Arma Hobby