Attack Squadron zapowiadał miesiąc temu wypuszczenie modelu Spitfire PR XI w skali 1/72. Model opracowany podobnie jak poprzednie miniatury do sklejania z Arma Hobby został opracowany w technologii 3D i est produkowany w żywicy. W tym tygodniu dołączyły do niego akcesoria do Spitfire i zestaw farb do rozpoznawczych samolotów RAF opracowany wspólnie z Hataka Hobby.

Spitfire Attack Squadron

Spitfire PR XI – czym się wyróżnia?

Spitfire XI zewnętrznie podobny jest do wersji Spitfire IX, znanej jako maszyna Polskiego Zespołu Myśliwskiego (Cyrk Skalskiego) w Afryce wiosna 1943 oraz z sukcesów lotników polskich podczas z walk w Normandii i Bitwy Powietrznej nad Gandawą 1 stycznia 1945. Wyraźna różnica miedzy tymi samolotami jest przeznaczenie – Spitfire XI jest maszyna fotorozpoznania dalekiego zasięgu. Nie ma uzbrojenia (skrzydło typu D bez luków km-ów), i nie ma szyby pancernej na wiatrochronie, ma natomiast powiększony zbiornik oleju i bardziej wypukły obrys spodu kadłuba na dziobie. W kadłubie za kabina mieści dwa ustawione pionowo aparaty fotograficzne.

Spitfire XI

Modele Spitfire PR XI z Attack Squadron 1/72

Modele Spitfire Attack Squadron zostaną wypuszczony w tym tygodniu w dwóch pudełkach. Ekonomiczna wersja Spitfire EZ-set oferująca piękna bryłę samolotu bez ekstrawagancji wnętrza. Wersja Spitfire XI PRO-set przeznaczona jest dla ekspertów i zawiera piękne wnętrze kadłuba z kamerami foto, większa blaszkę i kalkomanie z sześcioma wersjami malowania.

blaszki i kalki Spitfire

Zestawy uzupełniają liczne akcesoria do Spitfire z późnymi wersjami silnika Merlin oraz do wersji fotograficznych.

Zestaw farb do rozpoznawczych Spitfire z Hataka Hobby

Hataka Hobby przy współpracy z Attack Squadron wypuszcza zestaw farb do fotorozpoznawczych Spitfire. Zestaw składa się z farb do wczesnych Spitfire PR (Camotint Green, Royal Blue i PR Pink) oraz do wersji późnych PR Blue. Farby mają też zastosowanie do rozpoznawczych Hurricane i Mosquito.

Farby do Spitfire PRU

Premiera Modeli i akcesoriów Spitfire PR XI i farb d samolotów rozpoznawczych RAF odbędzie się w sklepie internetowym Arma Hobby w piątek 26 czerwca o g. 10 rano. Arma Hobby przewiduje specjalne zestawy promocyjne modeli i zestawów farb.