Tegoroczna edycja Festiwalu Modelarskiego w Bytomiu była już nieomal tradycyjnie dobrze przygotowana pod kątem przyjęcia zawodników. Dobrze funkcjonujący system rejestracji internetowej oraz SMS z zaproszeniem dzień przed rozpoczęciem – były jednymi kilku z oznak tego trendu.

Zgłoszone modele można było przygotować na części wolnych stanowisk giełdowych, oraz na kilku małych stołach dołączonych do punktu odbioru zgłoszeń internetowych na hali głównej.

Zarówno w holu jak i na obrzeżach sali było dużo stanowisk giełdowych. Poza tym sporą część głównej hali zajmowały stoły wystawiennicze dla klubów, ustawione przy stołach konkursu.

Modele konkursowe

Według statystyk umieszczonych na stronie festiwalu http://bytom-model-festiwal.pl/, zgłoszono do części konkursowej ponad tysiąc modeli. Przyjechały prace zgłoszone z Polski oraz zza granicy.

Podsumowanie konkursu

W stosunkowo krótkim podsumowaniu można powiedzieć, że organizatorzy w Bytomiu wypracowali sprawdzony i skuteczny sposób prowadzenia dużego festiwalu modelarskiego. Jako, że przy tak dużej imprezie, zawsze może się znaleźć więcej dygresji do pracy sędziów, poświęcono też stosowny czas na krótkie wyjaśnienia przed oficjalnym zakończeniem. Więcej napisałem na swojej stronie internetowej link.

W moim odbiorze tegoroczna edycja była bardzo dobrze dopracowana pod kątem organizacyjnym i ukierunkowana na jak najlepsze podjęcie przyjeżdzających osób.