Bandai to firma znana głównie z produkcji Japońskich zestawów mecha – robotów i zabawek. Jest to czołowe przedsiębiorstwo zajmujące się najlepszej klasy modelami do sklejania. W tym roku firma zaczęła produkować modele z uniwersum Star Wars. Bandai oddaje konsumentom wiele ulubionych maszyn i postaci z serii, które wykonane są z zachowaniem najwyższej jakości.

Kiedy byłem małym chłopcem, fascynowałem się Gwiezdnymi Wojnami. Któż z nas za młodu nie chciałby choć raz zasiąść za sterami Falcona Millenium? Mogłem wtedy tylko pomarzyć o wiernie odwzorowanym modelu.

Marzenia z dzieciństwa spełnione

Minęło kilka lat, a sentyment do Sagi pozostał. Firma Bandai wzbudziła go od nowa. Co takiego jest więc w modelach tejże firmy, co tak bardzo wyróżnia ją na tle pozostałych? Rzućmy okiem na jeden z flagowych modeli firmy Bandai- AT-ST „Chicken Walker”.

Nazwę swą zawdzięcza sposobie poruszania się, który łudząco przypomina kurczaka. Maszyna ta pojawiła się w kinematografii dwukrotnie. Pierwszy raz w części „Imperium Kontratakuje”, a kolejnym razem mogliśmy ją podziwiać w „Powrót Jedi”. Wspominam o tym, gdyż w obu częściach sagi AT-ST minimalnie różnił się pod względem technicznym.

x-wing-1-48

Opisywany model to ten z części „Powrót Jedi”. Występował w bitwie o Endor. Model wykonany jest w skali 1/48, a Bandai zadbała o każdy detal. O kolejnym modelu, tym razem X-Winga w skali 1/48 mówi się, że jest to model o niespotykanej jak dotąd na rynku dbałości o szczegóły.

X-Wing w skali 1/48, model doskonały?

Podczas pierwszego kontaktu z produktem urzec nas może precyzja wykonania całego zestawu. Pewne jest, że trzymamy w dłoniach produkt najwyższej jakości. Pudełko wykonane jest z dobrej jakości kartonu, które aż pęka od ogromnej zawartości. Pierwsze, na co trafimy to instrukcja obsługi, która obszernie zadrukowana jest wyraźnymi obrazami pokazującymi kolejne kroki.

Instrukcja napisana jest w języku japońskim, ale nie powinno to ostudzić naszego zapału, bo karta jest wyjątkowo czytelna, a kolejne kroki są przedstawione niezwykle klarownie. Gdy odłożymy już instrukcje obsługi, w pudełku znajdziemy jeszcze oddzielnie naklejki oraz oczywiście nasz model podzielony na kilka wyprasek z wszystkimi potrzebnymi elementami.

Jedną z rzeczy wartych nadmienienia jest fakt, że niektóre elementy naszego modelu są wykonane z różnych rodzai plastiku. Są wyróżnione kolorystycznie, co sprawia, że budowanie modelu staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Niektóre z elementów wykonane są z ciągliwego plastiku, który swobodnie można wyginać w dłoniach. Ciekawostką jest również to, że różne rodzaje tego materiału znajdziemy na jednej wyprasce, co pokazuje, ile pracy musiała wykonać firma, by zadowolić nawet najbardziej wymagających modelarzy.

Należy również nadmienić, że elementy są tak zbudowane, że używanie kleju w celu ich połączenia jest zbędne. Każda kolejna część jest ze sobą łączona za pomocą małych zatrzasków, otworów i pinów.

Produkty firmy Bandai wykonane są niesamowicie precyzyjnie. Wiernie oddają wymiary rzeczywistych obiektów, oczywiście w skali. Do zbudowania modeli nie potrzebujemy kleju, co znacznie upraszcza składanie i czyni cały proces wyjątkowo przyjemnym. Trzymając w rękach modele firmy Bandai, wiemy, że mamy do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki.

Zobacz inbox na forum Large Planes link

Mając w swojej kolekcji taki model, już nikt nie nazwie naszych prac zabawkami. Należy również dodać, że modele te dostępne są jedynie na rynek japoński, a firma nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej, co skazuje modelarzy na Buble Revella.

Zdjęcia produktów znajdziesz na stronie Bandai wszelkie prawa zastrzeżone.

Reklama

mechas-banner